گاناش چیست؟

گاناش در اصطلاح فرانسوی یک سس صاف و مخملی است که از درصد بالا شکلات و خامه تشکیل می شود گاناش بسیار خوشمزه است و کاربردهای فراوانی دارد معمولا برای تزئین کیک بیشتر استفاده می شود از گاناش می توانید در لایه های کیک نیز استفاده کنید.
گاناش کرمی لطیف، یکدست و خوشمزه است، مهم ترین ماده در تهیه آن شکلات است، مزه و کیفیت گاناش در درجه اول به شکلات به کار رفته در آن بستگی دارد حتما از شکلات خالص در ترکیبات آن استفاده کنید. برای تهیه گاناش، ابتدا شکلات را خرد کنید داخل یک ظرف بریزید و کنار گذاشته، خامه را داخل یک ظرف ریخته روی حرارت متوسط گذاشته و تا زمانی که حباب بزند آن را از روی گاز برندارید. سریع خامه را روی شکلات خرد شده ریخته و 5 دقیقه به آن زمان دهید تا دمای بالای خامه شکلات را نرم کند. سپس آن دو را به آرامی مخلوط کنید. یکی از پرکاربردترین لوازم قنادی گاناش است به طوری که آن را کرم همه کار می نامند از گاناش برای زیر فوندانت نیز استفاده می کنند.

گاناش شکلاتی با خامه

معمولا در روش درست کردن گاناش نسبت استفاده از شکلات و خامه می تواند متغییر باشد که با توجه به کاربرد آن می تواند متفاوت باشد سه نسبت پرکاربرد برای تهیه گاناش به شرح زیر است:
نسبت 1 به 1: در این روش خامه و شکلات استفاده شده در تهیه گاناش به نسبت یکسان می باشد. این روش از سایر روش های دیگر متداول تر است به عنوان کرم وسط کیک و رویه کیک های شکلاتی می توان از این نوع گاناش استفاده کرد.
نسبت 2 به 1: در نسبت دو به یک تهیه گاناش شکلات به کار رفته شده دو برابر خامه آن می باشد این نوع گاناش کرمی غلیظ تر نسبت به انواع دیگر گاناش می باشد. بعد از ترکیب آن را جهت استراحت درون یخچال  گذاشته تا سفت تر شود. برای تزئین کیک، لایه زیر فوندانت و کرم های وسط بیسکویت مورد استفاده قرار می گیرد.
نسبت 1 به 2: در این نسبت خامه دو برابر شکلات می باشد و کم کاربردی ترین نوع گاناش به حساب می آید و به دلیل حجم بیشتر خامه استفاده شده کرمی رنگ و روان تر است. این نوع گاناش بیشتر بعنوان سس برای پوشش کیک و دسر استفاده می شود.

کلام آخر

همان طور که در ابتدای بحث نیز اشاره کردیم، اولین و مهم ترین نکته در رابطه با تهیه گاناش درجه یک انتخاب و شناخت شکلات مناسب است در ضمن درصدها و نسبت های گفته شده برای شکلات های 60 تا 70 درصد مناسب است در نتیجه برای شکلات های شیری و سفید تناسب آنها متفاوت می باشد. پس از آماده شدن گاناش می توانید با کم و زیاد کردن خامه یا شکلات آن غلظت مورد نیاز خود را تهیه نمایید.