ادویه جات


کمی صبر کنید...

ادویه جات

آشپز حرفه ای را چگونه تشخیص دهیم؟

یکی از روش‌ هایی که آشپز حرفه‌ ای و غیر حرفه‌ ای از هم قابل تشخیص است ؛ استفاده درست و به اندازه از چاشنی‌ ها و ادویه ها می باشد. یک آشپز خوب و کار بلد، می‌ داند از چه چاشنی و ادویه‌ ای و به چه میزانی برای غذا های خود استفاده کند تا غذایش عطر و طعمی منحصر به‌ فرد داشته باشد . 

انواع ادویه‌ جات برای خوش‌طعم کردن غذا

برخی ادویه‌ ها محلی‌ اند یعنی در شهر و کشور و فرهنگ خاصی در تهیه غذا استفاده می شوند ؛ اما برخی ادویه‌ ها  چاشنی غذای اکثر مردم دنیا ، می باشد .
نکته قابل توجه در مورد ادویه ها این است که فقط طعم دهنده غذا نیستند ، بلکه حاوی مقادیری مواد مغذی مانند : ویتامین‌ها ، فیبر ، مواد معدنی و آنتی‌ اکسیدان‌ های مورد نیاز بدن هستند . 

محبوب‌ ترین و متداول‌ ترین ادویه‌ های مورد استفاده در ایران :

  • دارچین : دارچین ادویه اکثر شیرینی ها ،کیک ها و شربت ها می باشد . همچنین بخاطر طعم دهندگی عالی برای پخت مرغ جهت از بین بردن بوی آن نیز کاربرد دارد.
  • هل : هل دارای انواع سبز ، سیاه و سفید می باشد که پر استفاده ترین آن در ایران هل سبز است . هل سبز در پخت غذا ها ، شیرینی ها ، مربا ها و شربت ها کاربرد دارد . از خواص دارویی هل سبز می توان کمک به هضم بهتر و راحت تر غدا و از بین بردن بوی بد دهان اشاره کرد .
  • زعفران : زعفران محبوب‌ترین چاشنی غذا در کشور ایران است . در اکثر خورشت‌ها و پلو ها ، و برای تزیین مجلسی پلو ، از زعفران استفاده کنیم . با نوشیدن یک لیوان چای زعفرانی در طول روز انرژی زیادی بدست می آورید و به درمان افسردگی و آرامش اعصاب کمک بسیار می کند .
  • فلفل سیاه : فلفل سیاه از ادویه هایی است که در اکثر خورشت ها اضافه می شود ؛ طعم لذیذ و تندی ملایمی به غذا می دهد . فلفل سیاه دارای خواص آنتی‌ اکسیدانی است و تسکین‌دهنده دردهای عصبی می باشد .
  • زردچوبه :  زردچوبه رایج‌ ترین چاشنی غذا زردچوبه است . که جهت طعم و رنگی بهتر به غذا اضافه می شود .