چایکمی صبر کنید...

چای

تاریخچه چایی در ایران و جهان

یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی های جهان بعد از آب، چای است که می توان از آن به عنوان یک خوراکی سرگرم کننده هم نام برد.
چای در میان ما ایرانیان بسیار محبوب است، معمولا در تمامی جشن ها، مهمانی ها و دور همی ها چای به عنوان یک نوشیدنی جدایی ناپذیر وجود دارد. گیاه همیشه سبز کاملیا سیننسیس را خشک می دهند و بعد از برداشت خشک کرده و برگ های معطر آن را چای گویند. معمولا در نواحی آسیای شرقی این گیاه رشد می کند و یکی از پر طرفدار ترین نوشیدنی های دنیا به حساب می آید.

طرز تهیه چای

طرز تهیه چایی در بسیاری از کشورها با کمی فرق شبیه هم می باشد، معمولا داخل آب جوشانده شده مقداری برگ چایی را ریخته بعد از مدت زمان 5 دقیقه آماده سرو می شود بهتر است برای دم کردن چایی از ظروف چینی استفاده شود و بعد از ظروف چینی به مراتب بهتر از ظروف لعاب دار یا شیشه ای استفاده کرد اگر می خواهید چای شما زودتر دم بکشد ابتدا قوری را زیر آب گرم گرفته تا دیواره های قوری گرم شود سپس چای را درون آن بریزید.

از بین برندهای انواع چایی های معطر و پر طرفدار، می توان برند چای شهرزاد را نام برد. چای شهرزاد محصول کشور ایران می باشد، در تمامی فروشگاههای بزرگ و کوچک این چایی بسیار مرغوب به فروش می رسد.
فروشگاه فراینده این برند معروف را در بین کالاهای فروشگاه اینترنتی خود بر روی سایت قرار داده، تا در خرید کالای مورد نیاز خود سهولت در انتخاب را داشته باشید.

دسته‌بندی