نوشیدنی گرم


نوشیدنی گرم

آشنایی با نوشیدنی های گرم

نوشیدن انواع نوشیدنی ها برای بدن انسان بسیار مفید است. دانشمندان دریافته اند نوشیدن آب در روز به میزان کافی، حداقل 8 لیوان نه تنها از لحاظ ظاهری به پوست شادابی و سرزندگی می دهد بلکه باعث بهبود سیستم های اعصاب و گوارش انسان می شود.
نوشیدنی های گرم و سرد در بین افراد طرفداران زیادی دارد، بی شک یکی از بهترین و محبوب ترین خوردنی های جهان نوشیدنی های گرم می باشد. از انواع نوشیدنی های گرم می توان به قهوه ها، چای ها و دمنوش ها اشاره داشت، که معمولا از پر طرفدار ترین نوشیدنی های گرم محسوب می شوند.
در کل زیاد فرق نمی کند نوشیدنی گرم، یک استکان چای، یا یک فنجان قهوه و یا انواع دمنوش ها باشد، اکثر مردم در سراسر دنیا از چایی ها و قهوه ها برای دورهمی ها و مهمانی ها و گذران چند ساعت در کنار یکدیگر استفاده می کنند، و یا حتی با برگشت از یک کار سخت روزانه می توان خود را با یک نوشیدنی گرم بسیار سر حال کرد.


طرز تهیه انواع نوشیدنی ها گرم

طرز تهیه انواع نوشیدنی ها گرم با یکدیگر فرق دارد به عنوان مثال قهوه ی ترک با قهوه ی اسپرسو کاملا متفاوت می باشد، طرز تهیه انواع چای ها تقریبا یک صورت می باشد، که چای را در قوری ریخته و به مدت 5 الی 7 دقیقه بر روی سماور یا کتری در حال جوش گذاشته تا دم بکشد .