قندکمی صبر کنید...

قند

قند چگونه تولید می شود؟

قند طی یک فرایند صنعتی از چغندر قند و از ترکیب با ساکاروز تهیه می شود. نیشکر دوران قبل از تاریخ در مراسم مذهبی هندیان مورد استفاده قرار می گرفت که بعدها رفته رفته هندیان کشف کردند دانه های شکر را به قند تبدیل کنند.
بعد از آن به اروپا و هند غربی فرستاده شد، چندی نگذشت که اروپاییان، بسیاری از مزارع بزرگشان را به کشت نیشکر اختصاص دادند و توانستند در آمد زایی کلانی از این محصول به دست بیاورند، در اروپا کشت نیشکر آنچنان پرسود شده بود که به آن "طلای سفید" می گفتند.


تفاوت قند و شکر در چیست؟

 قند و شکر به صورت مکعب های کوچکی از جنس شکر می باشد ، که از نیشکر و چغندر قند گرفته می شود، تفاوتی در قند و شکر وجود ندارد و تنها تفاوت بین قند و شکر شکل ظاهری آنها می باشد، قند و شکر هر دو از مولکول های ساکاروز و یک ملکول گلوکز و یک مولکول فروکتوز تشکیل شده اند.
بعد در کارخانه به صورت مکعب های کوچک و در بسته بندی ها متفاوت عرضه می شوند. البته امکان خرید کله قند هم به صورت تکی و بسته ای وجود دارد .
 امروزه مانند بسیاری از محصولاتی که می توان به صورت خرید و فروش اینترنتی آن ها را تهیه کرد خرید و فروش قند و شکر هم  به همین صورت انجام می شود .
از قند معمولا برای شیرین کردن چایی و قهوه و ... استفاده می شود .  

دسته‌بندی