صبحانه


صبحانه

صبحانه چی درست کنم؟

به صبحانه در فرهنگ ایران قدیم ناشتایی گفته می شد، که هنوز امروزه در برخی از نواحی ایران با آن نام شناخته می شود.
صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی به شمار می رود، که نادیده گرفتن آن ممکن است باعث شود قند خون انسان بالا و یا پایین شود. بالا و پایین رفتن قند خون، موجب بسیاری از ناراحتی ها و بیماری ها با درمان بسیار سخت است.
دانشمندان دریافته اند خوردن صبحانه نه تنها به سیستم سلامت جسمی ما کمک می کند بلکه به سیستم عصبی ما هم ارتباط دارد، و باعث نشاط در زندگی روزمره می شود.
هر کشوری برای خود محصولاتی را برای صبحانه و یا به عبارتی ناشتایی در نظر گرفته است.
البته کلمه ی ناشتایی نه تنها در ایران بلکه در زبان انگلیسی هم breakfast که از دو بخش break به معنای شکستن و fast به معنای ناشتا استفاده می شود.

تفاوت صبحانه در کشور های مختلف :

تنوع صبحانه در گذشته تا به امروز زیاد شده در برخی از کشورها منوی صبحانه با هم فرق می کند برای مثال در صبحانه سنتی ایران معمولا : نان ،پنیر و کره ... بسته به سلیقه ی هر فرد قرار دارد.
اما یک بشقاب صبحانه ی ایرانی امروزی تر می تواند شامل انواع نان ، پنیر ،کره ، مربا و تخم مرغ و املت و ... قرارداشته باشد، که این مدل سرو صبحانه معمولا در یک بشقاب صبحانه ی عربی یا کشورهای همسایگی ایران هم می تواند باشد.
یا در یک بشقاب صبحانه ی آمریکایی بسته به سلیقه ی افراد تنوع صبحانه وجود دارد که منوی صبحانه ی آمریکایی می توان به انواع املت ها با سبزیجات و یا سوسیس ها و خوراک های گرم مانند لوبیا را نام برد.