شکرکمی صبر کنید...

شکر

شکر چیست؟

شکر ماده شیرین و سفید رنگ است که از ترکیبات گلوکز، فروکتوز و گالاکتوز تشکیل شده است و از گیاهی به نام نیشکر تهیه و تولید می شود. این ماده خوراکی علاوه بر مصرف در صنعت دارو سازی، کارخانه های تولیدی تنقلات، شیرینی پزی، در کافی شاپ ها در بارهای سرد و گرم، مصارف خانگی و... کاربرد دارد.

کاربرد شکر در صنایع غذایی

امروزه از شکر در شیرینی پزی ها، تهیه ارده، حلوا شکری و نوشابه سازی ها و... تولیداتی به صورت گسترده عرضه می شود. اما در گذشته به علت گران بودن نیشکر همواره از عسل استفاده می کردند.
امروزه کارخانجات تولید شکر در اکثر کشورها در حال فعالیت می باشند، در گذشته برای فروش شکرهای خود، آنها را به صورت فله و عمده به بازار عرضه می کردند که باعث، وجود آلودگی ها بر روی سطح شکرها می شد پوشش نا مناسب آن باعث رطوبت می شد.
امروزه بسیاری از تولید کنندگان شکر، محصولات خود را در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می کنند، و می توانید با مراجعه به سوپر مارکت ها و فروشگاه های بزرگ و یا به صورت آنلاین از طریق سایت ها و اپلیکیشن ها نسبت خرید شکر مورد نظر خود اقدام نمایید، قیمت شکر بستگی به حجم داخل بسته بندی دارد که به شما امکان انتخاب اندازه ی مورد نظرتان را می دهد.

دسته‌بندی