سلولزی


سلولزی

تهیه مواد سلولزی بهداشتی چگونه می باشد؟

سلولز چیست؟
سلولز یک جز ساختاری مهم از دیواره سلولی اولیه گیاهان سبز است ، سلولز را می توان اینگونه معنی کرد که یک زنجیره ی بزرگ پلی ساکاریدی از مولکول های گلوکز می باشد .
فراوان ترین پلیمر آلی و الیافی روی زمین است که به واسطه بافت منعطف سلولزی می توان به بی نهایت فراورده کاغذی دست یافت .

تولید محصولات سلولزی برای مصارف روزانه 


امروزه بسیاری از دانشمندان و فعالان محیط زیست هشدارهای زیادی به خاطر استفاده از مواد پلاستیکی و آسیب های زیست محیطی این محصولات به مردم می دهند .
توصیه آنها بر این است از محصولات سلولزی  به جای محصولات پلاستیکی استفاده کنند که این توصیه دلایل خوب و مفیدی برای زندگی بشر به همراه دارد .
یکی از این دلایل ، تجزیه پذیر بودن مواد سلولزی است، مواد اولیه محصولات سلولزی از مواد خام طبیعی می باشد  و می تواند در طبیعت به راحتی تجزیه شود بازیافت محصولات سلولزی بسیار راحت تر از مواد پلاستیکی می باشد و هیچ احتیاجی نیست که برای بازیافت مواد سلولزی در طبیعت آنها را بسوزانند .
 اما باید بدانیم برای تولید محصولات سلولزی و استفاده ی بی رویه از این محصولات که می تواند جایگزین خوبی به جای محصولات پلاستیکی باشد و حتی می تواند فایده هایی برای بدن انسان داشته باشد .
 علاوه بر هزینه های زیادی که صرف تولید محصولات سلولزی در کشور می شود ، مصرف بی رویه این محصولات و تولید آنها  ممکن است باعث از بین رفتن منابع طبیعی شود، که این امر برای صنعت کشاورزی کشور زیان هایی را به همراه دارد.

کدام مواد غذایی دارای سلولز می باشد؟

سلولز در بعضی از مواد غذایی به صورت طبیعی وجود دارد ، مانند سبزیجات و انواع کلم ها :کلم ، کلم بروکلی در داخل میوه جات و حتی پوست های بعضی میوه جات مثل : توت ها ، سیب ، آواکادو و گلابی ها همچنین در بعضی از غلات مانند : سبوس ، بلغور ، ذرت ، دانه های گندم و جو یافت می شود . البته در حبوبات مثل نخود فرنگی ، لوبیا ، نخود و عدس نیز وجود دارد . سلولز در بسیاری از مغزیجات و آجیل ها هم به وفور قابل مشاهده است.


کاربرد سلولز

در بسیاری از کارخانجات از سلولز استفاده های فراوانی می شود . قدمت استفاده از سلولز حداقل به 200 سال پیش می رسد که برای اولین بار دانشمندان و تولیدکنندگان سعی بر استفاده از این ماده ی طبیعی در بسیاری از محصولات خود داشتند ، زیرا این ماده به واسطه ی طبیعی بودن و بی ضرر بودن آن با تماس بدن انسان هیچ گونه آسبی نمی رساند ، حتی همانطور که گفته شد بسیاری از مواد غذایی طبیعی در طبیعت دارای سلولز می باشند .
 از این ماده در صنعت پزشکی کشور هم استفاده می شود ، زیرا این ماده خاصیت کنترل کلسترول و قند خون را هم دارد ، بدن انسان  اگر رورانه از مواد غذایی فیبر دار استفاده نکند باعث بالا رفتن کلسترول و قند خون انسان می شود که ماده ی موجود در مواد غذایی یا همان سلولز یک کار مفید که می تواند در بدن انسان انجام دهد دفع ماده های اضافی بدن می باشد که دفع  اینگونه مواد برای بدن انسان بسیار حیاتی است .


انواع محصولات سلولزی بهداشتی و مصرفی :


  1. دستمال کاغذی 
  2. دستمال های مرطوب آرایشی 
  3. پوشک برای مصرف کودکان 
  4. پوشک ها و نوار های بهداشتی برای مصرف بزرگ سالان 
  5. سفره 
  6. ماسک 
  7. پنبه ها و پد های الکلی
  8. ظروف یک بار مصرف کاغذی 


فروش محصولات سلولزی بهداشتی  


سلولز یک ماده ی طبیعی است که در در اغلب گیاهان وجود دارد ، مواد سلولزی در بدن انسانها هضم نمی شوند اما می تواند به دفع مدفوع انسان کمک کند .
 در بسیاری از تولیدات کارخانجات از سلولز استفاده می شود ، که به انها تولید محصولات سلولزی گفته می شود، در بسیاری از فروشگاه های سراسر کشور از جمله فروشگاه فرآینده البرز ، این امکان را برای مشتریان فراهم آورده که می توانید به انتخاب خود محصولات سلولزی بهداشتی را انتخاب و تهیه کنید .
 البته این نکته نباید فراموش کنید که تمامی محصولات سلولزی بهداشتی باید از علامت استاندارد برخوردار باشند و این مهم به این معنی می باشد که محصول از مواد اولیه سلولزی طبیعی استفاده شده و هیچ گونه ضرری به بدن انسان نمی رساند .
 این شرکت در جهت رضایت تمامی مشتریان سعی بر بهبود پخش محصولات سلولزی بهداشتی  و فروش محصولات بهداشتی و  کالای مورد نیاز مردم داشته و تمامی استاندارد های کالای مصرفی روزانه ی  افراد را به خوبی رعایت می کند و می تواند انتخاب مناسبی برای خرید محصولات سلولزی بهداشتی باشد .