مایع دستی ظرفشوییکمی صبر کنید...

مایع دستی ظرفشویی

مایع دستی ظرفشویی  

جمع‌شدن ظروف کثیف به دلیل صرف وعده‌های غذایی در طول روز موضوعی است که هر روز با آن درگیر هستیم. در گذشته برای شستشوی ظروف از ترکیب خاکستر و چربی استفاده می‌کردند امروزه به دلیل اهمیت بالای بحث بهداشت انواع شوینده‌های مختلف تولید و روانه بازار شده‌اند. این موضوع به دلیل اینکه به طور مستقیم با بحث سلامت و بهداشت انسان در ارتباط است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. برای شستشوی ظروف از شوینده‌های مختلفی استفاده می‌شود.
امروزه شستشو ظروف به روش‌های مختلف صورت می‌گیرد استفاده از مایع ظرفشویی یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای شستشو ظروف می‌باشد کاربرد مایع ظرفشویی به نسبت سایر شوینده های ظروف بیشتر می باشد. مایع ظرفشویی در ابتدا با نام تجاری ریکا وارد بازار شد و امروزه اکثر افراد مایع‌ظرفشویی را با همین نام می‌شناسند. مایع‌ظرفشویی با ایجاد کف فراوان و قابلیت حل شدن در آب به خوبی تمام لکه‌ها و چربی‌های روی ظروف را از بین برده و باعث پاکیزگی و از بین رفتن تمام میکروب‌ها و کثیفی‌ها می‌شود.
نوع دیگری از شوینده‌ها، مایع مخصوص شستشوی ظروف در ماشین‌های ظرفشویی می‌باشند. ماشین ظرفشویی  نیز یک دستاورد جدید در زمینه شستشوی ظروف به حساب می‌آیند. با استفاده از ماشین‌ظرفشویی شستشو خیلی سریع‌تر و راحت‌تر شده است. اما به دلیل هزینه بالای آن کمتر کسی قادر به استفاده از ماشین‌ظرفشویی می‌باشد.

ویژگی‌های مایع‌ظرفشویی مناسب:

  • مایع‌ظرفشویی باید قدرت پاک‌کنندگی بالایی داشته باشد و ترکیبات به کار رفته در مایع‌ظرفشویی تمام چربی‌ها و لکه‌ها را به خوبی از بین ببرد.
  • مایع‌ظرفشویی باید غلظت مناسب و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
  • مایع‌ظرفشویی باید PH  خنثی داشته باشد و باعث سوزش پوست دست نشود و سازگاری داشته باشد.
  • کف تولید شده روی ظروف باید به راحتی قابل شستشو باشد و به آسانی آبکشی شود.
  • مایع‌ظرفشویی باید علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا رایحه و بوی خوشی داشته باشد و بوی بد روی ظرف‌ها ناشی از موادغذایی مانند ماهی و تخم‌مرغ را به راحتی از بین ببرد.

امروزه مایع‌ظرفشویی در اندازه و قالب‌های متنوع عرضه می‌شوند سایزهای بزرگ‌تر از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر می‌باشد و عموما در تمامی مکان‌های عمومی مانند ادارات، سالن‌های غذاخوری، تالار و رستوران‌ها و... از مایع‌ظرفشویی در قالب‌های بزرگ استفاده می‌کنند.
مایع‌ظرفشویی یکی از مواردی است که در تمامی خانه‌ها استفاده می‌شود این محصول جز جدانشدنی آشپزخانه می‌باشد تا حدودی که شستشو ظروف بدون استفاده از مایع‌ظرفشویی امکان پذیر نمی‌باشد. مایع‌ظرفشویی علاوه بر شستشوی ظروف برای موارد دیگری نیز کاربرد دارد. لکه های چرب روی لباس‌ها به راحتی با استفاده از مایع ظرفشویی پاک می‌شوند.

دسته‌بندی