گوش پاک کنکمی صبر کنید...

گوش پاک کن

گوش پاک کن

رعایت موارد بهداشتی یکی از ضروریات زندگی انسان است به طوری که این موضوع تمام زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. به دلیل اهمیت بالای بحث بهداشت انواع گوناگونی از ابزارها و شوینده های مختلف بدین منظور تولید شده است بخش بالایی از تولیدات در بحث بهداشت و انواع شوینده ها می باشد.
گوش پاک‌کن از دو قسمت تشکیل شده است قسمت بالایی و معمولا پایینی مقداری پنبه جمع شده می باشد که به صورت بیضی حالت گرفته است و بدنه پلاستیکی که پنبه به آن وصل است. گوش پاک‌کن یک وسیله بهداشتی ضروری می باشد که در زمینه آرایشگری نیز کاربرد فراوانی دارد. معمولا در هر خانه گوش پاک‌کن وجود دارد و برای مصارف مختلفی از آن استفاده می کنند.
بعد از استحمام مسلما برای شما هم پیش آمده است که مقداری آب داخل گوش وجود دارد برای گرفتن آب داخل گوش و یا تمیز کردن جرمی که داخل گوش قرار دارد از گوش پاک کن استفاده می شود. البته گوش پاک‌کن برای موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که بیشترین استفاده از آن برای تمیزی گوش می باشد در واقع این جرم گوش را می توان برای گوش مفید به حساب آورد زیرا از خشک شدن بیش از حد گوش جلوگیری می کند و کثیفی های گوش را گرفته در نهایت مانع رسیدن باکتری ها به قسمت داخلی گوش می شود و به سلامت گوش کمک می کند.
گوش پاک‌کن توسط مخترع لهستانی _ آمریکایی به نام لئو گرستنزانگ ابداع شد ایده این محصول از آنجا در ذهن وی شکل گرفت که مشغول تماشای همسرش بود که داشت به سختی نقاط صعب العبور گوش خود را از طریق چسباندن پنبه به خلال دندان تمیز می کرد.
برای تمیز کردن گوش با استفاده از گوش پاک‌کن بهتر است فقط قسمت‌های خارجی گوش را تمیز کنید و به هیچ عنوان برای قسمت های داخلی گوش از آن استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به پرده گوش می شود گوش پاک کن امروزه برای مصارف گوناگون دیگری به کار برده می شود برای ساخت کاردستی، آرایشگری، کمک‌های اولیه، هنر، صنعت و تمیز کردن انواع وسایل ریز و حساس نیز به کار برده می شود.
البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که استفاده نادرست از گوش پاک‌کن می تواند عوارض و صدمات جبران ناپذیری داشته باشد برخی از افراد با فرو کردن گوش پاک‌کن در داخل گوش و چرخاندن آن حس خوشایندی را تجربه می کنند دلیل این امر وجود عصب حساس در قسمت انتهایی کانال گوش می باشد که با لمس آن به وسیله گوش پاک‌کن حس خوشایندی به انسان دست می دهد.

کلام آخر

استفاده از گوش پاک‌کن تنها زمانی مجاز است که برای تمیز کردن قسمت‌های بیرونی گوش مورد استفاده قرار گیرد و به هیچ عنوان نه فقط گوش پاک کن بلکه هر نوع جسم نوک تیز و خطرناکی را به قسمت‌های داخلی گوش فرو نکنید. 

دسته‌بندی