تیغ و ژیلتکمی صبر کنید...

تیغ و ژیلت

تیغ و ژیلت

اصلاح صورت و بدن از گذشته تا کنون از اصلی ترین موارد بهداشت فردی بوده است که مستقیما با نظافت و آراستگی ظاهری انسان در ارتباط است از ذکر این نکته نمی توان غافل شد که تیغ های اصلاح و ژیلت در این زمینه کمک شایانی به بشر نموده است. روش های اصلاح مزایا و معایب خاص خود را دارند، تیغ و ژیلت هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشند هم از نظر راحتی و سهولت کار، گزینه بسیار مناسب تری نسبت به سایر روش ها می باشند.
یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین ابزارهای اصلاح صورت تیغ و ژیلت می باشد ابتدا استفاده از تیغ های اصلاح موجب زخم شدن صورت و بدن می شد ولی با اختراع و ورود ژیلت به بازار کار مردم ساده تر و راحت تر شد چون ژیلت های اصلاح دارای یک لبه محافظ بوده و از آسیب رساندن به پوست و زخم شدن آن جلوگیری می کنند. امروزه ژیلت های اصلاح دارای چند سر بوده که می توان بعد از استفاده سر جدید را گذاشته و از پایه آن مجددا استفاده کرد.
مردان برای اصلاح صورت همیشه از ژیلت و یا تیغ استفاده می کنند دیگر روش های اصلاح هزینه بالایی داشته به طور مثال به لیزر کردن می توان اشاره کرد که یکی دیگر از روش های اصلاح می باشد این روش هزینه بسیار بالایی دارد و همگان نمی توانند از آن استفاده کنند یا روش های قدیمی تر مثل انواع موم و یا پودرهای موبر هر کدام عیوب خود را دارند اصلاح با موم اول به دلیل درد بسیار زیاد و از طرفی دیگر ایجاد خارش و قرمزی و حساسیت زا بودن نمی توان گزینه مناسبی دانست به دلایل ذکر شده می توان استفاده از تیغ و ژیلت را بهترین گزینه برای اصلاح عنوان کرد. ژیلت در دسترس ترین و آسان ترین روش اصلاح می باشد. عده ای از تولیدکنندگان در این زمینه با قرار دادن تکه های صابونی در سر ژیلت لایه ای ایجاد می کنند تا علاوه بر ایجاد کف و راحت تر کردن اصلاح از زخم شدن پوست و صورت جلوگیری شود .
به دلیل اینکه تیغ و ژیلت مستقیم با پوست شما در ارتباط است و هر گونه بی توجهی در انتخاب آن صدمات جبران ناپذیری دارد پس همواره انتخاب این محصول از اهمیت فراوانی برخوردار است. امروزه تمامی آقایان از ژیلت های چند لبه و چند تیغه استفاده می کنند تعداد تیغ های بیشتر باعث می شود اصلاح بهتر و تمیز تر صورت پذیرد. یکی از معیارهای اصلی برای انتخاب خود تراش چرخیدن به حالت های مختلف و برداشتن تمامی موها بدون آسیب رساندن به پوست می باشد. در اصل خود تراش ها از دو قسمت تشکیل می شود یکی دسته یا بدنه آن و دیگری تیغه فلزی که برای اصلاح کردن مورد استفاده قرار می گیرد.
ژیلت در اصل نام برند تجاری می باشد که این نوع خود تراش را برای اولین بار تولید کرده است و امروزه با این نام برای همه شناخته شده است. 

دسته‌بندی