بهداشتی


بهداشتی

تولید مواد شوینده بهداشتی  

در قدیم تا به امروز مسئله ی بهداشت فردی برای انسان ها که باعث سلامت جسمانی انها می شود بسیار حائز اهمیت می باشد و سعی بر رعایت بهداشت و استفاده از تمیز کننده ها داشته اند به طور کل انسان ها استحمام می کنند و خود را تمیز نگه می دارن تا از سلامت و بهداشت خوبی بر خوردار باشند، شستشو یک روش تمیز کردن است ، معمولاً با آب و اغلب نوعی صابون یا مواد شوینده انجام می شود .
 شستن بدن و لباس بخش اساسی در بهداشت و سلامتی انسانها دارد. اکثر مردم از صابون ها و مواد شوینده برای از بین بردن مواد روغنی و خاک استفاده می کنند ، شستشوی بدن و لباس بخشی اساسی در بهداشت و سلامت هر انسانی را ایفا می کند . مایع دستشویی و  صابون را می توان مستقیماً روی پوست استفاده کرد و یا انواعی از صابون ها را  می توان روی لباس و پارچه استفاده کرد .
 به طور کلی بشر از دیرینه تا به امروز  در این زمینه به مواد و وسیله های ابزاری خوبی دست پیدا کرده است .  مواد شوینده از موارد مورد نظر در تأمین و بهداشت انسانی به شمار می رود.

 از مواد شوینده قدیمی می توان به سدر و تخم مرغ و بعضی از گیاهان معطر و... اشاره کرد ، که انسان ها رفته رفته کارخانجات تولید مواد شوینده بهداشتی را تاسیس کردند و با تولید کردن مواد اولیه ی شوینده های بهداشتی وترکیب کردن مواد شوینده طبیعی و ترکیبات مواد شیمیایی به این مواد دست یافته اند.و به فروش مواد شوینده ی بهداشتی ،که امروزه در اختیار تمامی مردم دنیا قرار دارد پرداخته اند .
این مواد شوینده بسته به نوع پوست بدن هر فرد که از سه دسته ی پوست چرب، پوست معمولی و پوست خشک و یا (پوست حساس) و یا شامپوها بسته به نوع پوست سر هر فرد تولید می شود و در اختیار عموم قرار می گیرد .  

تحلیل مواد شوینده بهداشتی 

مواد شوینده بهداشتی برای تمیز نگه داشتن سطوح و در روزمره ی تمامی افراد نقش بسیار مهمی دارد .در کل  دارای دسته بندی های زیادی می باشد . تمامی شرکت ها در دنیا نسبت به شرایط مردم و موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی کشور خود مواد شوینده بهداشتی مناسب را تولید می کنند .مواد زیادی روزانه تولید می شود و در فروشگاه ها  فروش می رسد .
ترکیبات این مواد از  شیمیایی می باشد و ممکن است در استفاده دراز مدت برای برخی از اشخاص باعث اگزما ، حساسیت و آلرژی به مواد شوینده ایجاد کند . و برای این منظور بسیاری از تولید کنندگان  ، مواد شوینده ی بهداشتی  را به بازر عرضه کرده اند که نه تنها آسب کمتری به پوست می رساند بلکه برای پوست های حساس می تواند گزینه های خوبی باشد .

  از جمله ی این محصولات شوینده ی پوستی می توان به برند لطیفه اشاره کرد.بسیاری از تولید کنندگان به دلیل همین حساسیت های پوستی بر اثر شستشوی این مواد برای صورت و دست ، مرطوب کننده های  پوست دست و  نرم کننده های پوستی برای انواع پوست ها را به منظور رفع خشکی پوست و رفع اگزما بر اثر مواد شوینده، تولید و در اختیار عموم قرار می دهند ، حتی ممکن است بعضی از افراد به مواد شوینده ی بو دار و معطر آلرژی داشته باشند  بدین منظور تولید کنندگان ، مواد شوینده ی بدون بو تولید کرده و در اختیار مردم با قیمت ارزان قرار داده است . 

طبقه بندی مواد شوینده و بهداشتی 

یک شوینده ی بهداشتی باید کاربرد تمیز کنندگی بالا و براق کنندگی سطوح داشته باشد ، از انواع دسته بندی محلول های شوینده می توان به شوینده های زیر اشاره کرد :