خانواده‌ها چه می‌طلبند دختر یا پسر؟


چرخه زندگی انسان مانند بسیاری از پستانداران با لقاح شروع می‌شود ، و پس از یک دوره سی و هشت هفته‌ای و طی فرایند زایمان ، نوزاد انسان پا به عرصه هستی می‌‌گذارد ، و به عنوان یک انسان ، نفس می‌کشد .
کودک از همان ابتدا در بافتجنسیتی نام دختر یا پسر را به خود می‌گیرد و کانون خانواده با پذیرش این تفاوت آماده پذیرش فرزندش می‌شود.
در دنیای سنتی با باورها کهنه و خرافاتی توجه بیشتر خانواده‌ها به سمت پسردار شدن بود ، و با انواع ترفندها در صدد بودند تا صاحب پسری شوند که نسل اجدادی آنها را حفظ کند و همچنین عصای دست پیری‌شان باشد .
اما به مرور زمان و با تحول فرهنگی جوامع ، بسیاری از تصورات و سنت های نادرست به فراموشی سپرده شدند و چنان شد که ندای برابری و همسانی دختران و پسران در گوش تمدن‌های جهان پیچید و در بیشتر کشورهای دنیا ، انسان با توانایی‌های درونی‌ اش سنجیده شد نه با فیزیولوژی و جنسیتش و ایران نیز تا حدودی از این قاعده مستثنا نماند.
به جرأت می توان گفت که حتی اکثر مردها یا پدران از داشتن فرزند دختر رضایت بیشتری دارند ، چون دختران بنا به طبیعت و سرشت خاص خود ، عاطفه و محبت بیشتری  را به خانواده بذل می‌کنند، و ناز و نوازش‌های دخترانه را برای جذب قلبهای سخت پدران ، به کار می‌ بندند ، طوری که پیوند عمیقی که بین پدران و دختران دیده می‌شود بسیار بیشتر از پیوند پدر و پسری است.


رژیم‌های غذایی موثر در تعیین جنسیت :

امروزه حتی در بعضی از خانواده‌ها برای دختر دار شدن برنامه‌های غذایی و پزشکی خاصی در نظر گرفته می‌شود . برخی تحقیقات نشان داده است که انتخاب مواد غذایی مناسب برای تولد دختر می‌تواند مفید و کاربردی باشد و مادر می‌تواند با رژیم غذایی خاصی  نقش مهمی در کنترل جنسیت جنین داشته باشد.
محققان ادعا کرده‌اند که اگر بدن مادر از منابع کلسیم و منزیم غنی باشد ، احتمال دختر دار شدن او بسیار افزایش می‌یابد . که این منابع در ماست ، اسفناج ، کلم بروکلی ، لوبیا ، بادام ، بادام زمینی و بلغور جو دوسر یافت می‌شود و همچنین نشان داده‌اند که مصرف بیش از حد نمک و پتاسیم که در غذاهایی مانند گوشت فرآوری شده، نان ، شیرینی ، بیکن ، زیتون ، و سیب زمینی دیده می‌شود احتمال مونث بودن جنین را کاهش می‌دهد.

آن دسته از مواد غذایی که برای  دختر شدن جنین ، نباید مصرف شوند:

اجتناب از غذاهای قلیایی توسط مردان از موارد بسیار مهم است . استفاده از مصرف غذایی که دارای سطوح قلیایی بالایی هستند اسپرمی را تولید می‌کنند که باعث پسردار شدن می‌شود و احتمال داشتن جنین دختر را بسیار پایین می‌آورد.
همچنین عدم استفاده میوه‌هایی با محتوای بالای قلیایی مانند موز و کشمش و ... یا سبزیجاتی مانند سیب زمینی ، مارچوبه ، رازیانه و لوبیا از دختر شدن جنین می‌کاهند پس اگر می خواهید باردار شوید و به جنسیت دلخواه خود برسی یک ایده مناسب غذایی به کار بگیرید.

آن دسته از موادغذایی که باید مورد استفاده قرار بگیرند :

تخم مرغ که کلسیم بالایی دارد و اسیدیته است مصرف مرتب تخم مرغ به خاطر اسیدی بودن PH مانع عبور کروموزم Y  می شود.
برگ سبز سبزیجات که دارای مواد مغذی است توت‌ها و تمامی غلات منبع غنی منزیوم و سلنیم هستند مثل لوبیا که سرشار از مگنزیوم و فیبر است .
شیر که دارای کلسیم و لاکتیک اسید است، یا استفاده از سالمون که دارای  پروتئین و ویتامین است. همچنین دانه ها ، مغز ها و انجیر که منبع کلروژنیک اسید است یا شکلات میزان اسیدیته را بالا می برد .