ذوب کردن شکلات به روش بن ماری

آب کردن شکلات جهت استفاده در تزیینات کیک ها و بیسکویت های خانگی در ابتدا کاری بسیار دشوار و سخت به نظر می آید. اما استفاده از روش بن ماری کار را برای خانم های خانه دار بسیار راحت کرده است. البته این روش نیز مانند هر دستور پخت غذایی دیگر نکات کلیدی قابل توجه خود را دارد.
روش بن ماری بیشتر جهت آب کردن شکلات تخته ای، سکه ای و ژلاتین های ورقه ای استفاده می شود.

روش بن ماری چیست و از کجا آمده است؟

بن ماری که به انگلیسی به آن Bain Marie  گفته می شود در قرن 15 میلادی توسط کیمیاگری به نام ماری کشف شد. این مورد یکی از روش های طبخ غیر مستقیم آشپزی از نوع مرطوب است.
بن ماری از روش های گرم کردن تدریجی و ثابت نگه داشتن درجه حرارت مواد به مدت طولانی در آشپزی بسیار کاربرد دارد. این روش در آشپزی برای ذوب مواد اولیه استفاده می شود.

انواع روش های آب کردن شکلات:

برای آب کردن شکلات بسته به امکاناتی که در دسترس دارید می توانید از چند روش استفاده کنید. شکلات ها انواع متفاوتی دارند که دمای ذوب آن ها باهم متفاوت است اما تقریبا می توان در یک دما آنها را ذوب کرد. معمولا برای ذوب از شکلات های سکه ای و یا شکلات های تخته ای خرد شده استفاده می کنند تا زودتر آب شود.

روش اول : استفاده از مایکروفر
شکلات های خرد شده را درون ظرف مخصوص ماکروفر ریخته و به مدت 30 ثانیه در درون ماکرو قرار دهید. سریعا ظرف را خارج کرده و هم بزنید تا شکلات حالت مایع یکدستی شود. در صورتی که شکلات کاملا آب نشد می توانید به مدت 5 ثانیه دوباره آن را در ماکروفر قرار دهید تا کاملا ذوب شود.
توجه داشته باشید که میزان گرمایی که به شکلات ها می دهید بیش از اندازه نباشد زیرا باعث سوختن و سفت شدن شکلات ها می شوید و دیگر قابل استفاده نمی باشد.
روش دوم : استفاده از روش بن ماری
برای روش بن ماری دو ظرف را آماده کنید. ظرف اول کاملا خشک باشد. شکلات تخته ای خود را با استفاده از یک چاقوی اره ای کاملا خرد و به تکه های خیلی کوچک تقسیم کنید اما اگر از شکلات سکه ای استفاده می کنید احتیاجی به خرد کردن ندارید. ظرف دوم را ترجیحا فلزی یا قابلمه انتخاب کنید کمی بزرگتر از ظرف اول باشد. به میزان یک چهارم آن آب ریخته بر روی شعله قرار دهید تا به جوش آید.

بعد از جوش آمدن آب زیر ظرف را خیلی کم کرده ظرف کوچکتر را روی آب قرار دهید خیلی مراقب باشید که آب به درون ظرف نفوذ نکند. به این ترتیب شکلات ها با بخار آب به آرامی ذوب می شوند.مدت زمان ذوب شکلات های مختلف با هم متفاوت است.البته می توانید برای زودتر آب شدن شکلات ها، آنها را به کمک یه قاشق چوبی بلند و یا لیسک هم بزنید. مراقب دست خود باشید که بخار آب باعث سوختگی نشود. باید دقت داشته باشید قاشقی که برای هم زدن شکلات ها استفاده می کنید. حتما خشک باشد.