ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان چین کشف شد که جدیدترین نوع آن از خانواده ویروس کرونا است و به نام Covid-19 نامگذاری شد ورژن قدیمی تر این نوع ویروس مانند سارس در چین و کشورهای دیگر و تا حدودی  ایران را درگیر کرده بود.
این ویروس بعد از ورود به بدن وارد دستگاه تنفسی و به خصوص ریه و به سلول های ریه ورود پیدا میکند و در آنجا  به سرعت تکثیر میشود و باعث تخریب این سلول ها میشود.
یک ویروس دیگر در بیرون از سلول، موجود زنده نیست در صورتی که در خارج سلول ویروس شکل خود را حفظ کرده باشد باز هم میتواند بیماری زا باشد و اگر شکل و ساختار ویروس آسیب ببیند دیگر نمیتواند بیماری زا باشد.
کرونا ویروس، ویروس بزرگ و سنگینی است و در نتیجه نمیتواند آزادانه در هوا معلق بماند و برای مدت طولانی نمیتواند بیماری زا باشد البته این زمان بستگی به شرایط محیطی دارد اگر محیط نسبتا مناسب برای این ویروس باشد میتواند تا بیش از 8 روز در خارج از بدن فعال بماند. 

مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا چگونه است؟
بدن به صورت طبیعی با سلول های گلبول سفید در خون در برابر ویرورس ها و عوامل بیماری زا مبارزه میکنند گلبول های سفید دو نوع با ویروس مبارزه میکنند نوع اول ذرات ناشناس وارد شده در خون را با تغذیه آن را میخورند و از بین میبرند. 

نوع دیگر آن به صورت تولید آنتی بادی است و قیت بدن شروع به تولید پادتن میکند این ها به پوشش ویروس میچسبند و آن را از بین میبرند در نتیجه بدن انسان دارای سیستم دفاعی قوی میباشد در صورتی که بدن ویروسی را شناسایی کند پادتن آن را تولید میکند و آن را از بین میبرد. استفاده مکرر از شوینده های بهداشتی برای شستن مداوم دست ها و با رعایت پروتکل ها و بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی، خود و خانواده خود را از  انواع بیماری ها ایمن کنیم. 

خدمات رایگان اینترنتی بیمه کرونا چیست؟

شرکت بیمه کوثر با هدف به حداقل رساندن نگرانی و دغدغه‌های بیمه‌گذاران، و با ارائه پوشش بیمه کرونا برای عموم مردم در این راه قدم نهاده است. شرایط و مشروح طرح بیمه رایگان کرونا فروشگاه فراینده در زیر و در یک جدول به طور کامل شرح داده شده است.

چگونگی بهره مندی از بیمه کرونا رایگان

فروشگاه فراینده طرح ویژه بیمه کرونا کوثر برای همشهریان عزیز واقع در استان البرز در این شرایط نا به سامان بیماری و شیوع غیر قابل کنترل را در نظر گرفته است، که هر فرد تنها با خرید 700 هزار تومان مواد غذایی و مواد شوینده و بهداشتی مورد نیاز ماهانه خانواده خود می تواند رایگان بیمه کرونای یک ساله دریافت کند.  

نحوه خرید مواد غذایی از فروشگاه فراینده

جهت خرید مواد غذایی و بهره مندی از طرح بیمه رایگان کرونا کافیست تنها با در دست داشتن موبایل و یا دسترسی به یک کامپیوتر به سایت فراینده https://farayandeh.ir مراجعه کنید و کالاهای مورد نیاز خود را از بهترین برندهای تولیدی کشور مشاهده نمایید. و بعد از انتخاب محصول می توانید به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کرده و خریدی لذت بخش را با ما تجربه کنید .

چرا از بیمه کرونا استفاده کنیم؟

امروزه نگرانی مهم بسیاری از افراد، مخارج مالی و بیمارستانی در زمان ابتلاء به بیماری کرونا است، بیمه کوثر با دریافت مجوز صدور بیمه‌ نامه‌ کرونا از بیمه مرکزی، این بیمه‌ نامه را در قالب بیمه‌ حوادث انفرادی در نمایندگی‌ها، شعب و سرپرستی‌های سراسر کشور خود صادر می‌ کند.
شرکت بیمه کوثر در این قرارداد بیمه نامه، متعهد می شود که در صورت فوت بیمار در طول مدت بیمه نامه و در اثر بیماری کرونا سرمایه توافق شده در قرارداد را به افراد ذی نفع قید شده در متن قرارداد بپردازد.

هزینه پرداختی بیمه برای افراد فوت شده به چه میزان می باشد؟

طرح بیمه کرونا با پرداخت غرامت فوت برای بیماران کرونایی تا میزان 200 میلیون تومان به خانواده متوفی می باشد.
بیمه کوثر همچنین متعهد می‌شود در صورت ابتلاء بیمه شده به بیماری کرونا و بستری شدن در مراکز درمانی و بیمارستانی هزینه بستری را پرداخت کند.

هزینه بستری در بیمارستان و مراکز درمانی برای فرد بیمه شده به چه میزان می باشد؟

بیمه کوثر در طرح بیمه کرونای خود، برای هر شبانه روز بستری، هزینه ای معادل یک میلیون تومان از هزینه درمان بیمار را متقبل می گردد.
چنانچه بیمار بیمه شده پس از بستری و بهبود دوباره به این بیماری مبتلا گردد و مجدد در بیمارستان بستری شود و فوت کند، سرمایه فوت به ذی ‌نفع بیمه پرداخت خواهد شد.

این بیمه نامه شامل چه افرادی نمی شود؟

افرادی که سابقه بیماری‌ های کلیوی، ام ‌اس (MS)، سرطان (CANCER)، ایدز (HIV)، دیابت و پیوند اعضا دارند و افراد بالای 65 سال سن، نمی توانند تحت پوشش بیمه کرونا قرار گیرند.
به دلیل اینکه بیمه کرونا به عنوان یک پوشش اضافی در بیمه ‌نامه حوادث انفرادی ارائه شده است و پوشش فوت بر اثر حادثه یکی از پوشش‌های اصلی در بیمه حوادث می باشد. در شرایطی که در بیمه‌های حوادث، غرامت برای هر نوع بیماری غیرقابل پرداخت است، اما با توجه به ماهیت بیماری کرونا ( covid-19 ) ، فوت به علت این بیماری به‌ همراه غرامت روزانه بستری، به بیمه شده پرداخت می گردد.
شما می توانید با مراجعه به وبسایت رسمی شرکت بیمه کوثر به آدرس https://kins.ir در قسمت بیمه حوادث، بیمه حوادث انفرادی به طور کامل از طرح های بیمه کرونا مطلع گردید.

تا واکسیناسیون کامل کرونا خود و خانواده خود را بیمه کنید و از مخارج زیاد درمان این بیماری جلوگیری کنید.